Toronto District School Board
Skip to main content

Sports Schedules, Scores & Standings

Sports Scoreboard

Selecting this will refresh the page with new content.

Checking or unchecking this will refresh the page with new content.

Tuesday November 28, 2023

Girls Volleyball | North Region | Senior | Tier 2

CW Jefferys CI (0) vs. John Polanyi CI (2)
Location: @ John Polanyi CI
3:30 PM

Wednesday November 29, 2023

Girls Volleyball | North Region | Junior

Westview Centennial SS (0) vs. George S Henry Academy (2)
Location: @ George S Henry Academy
3:30 PM

Girls Volleyball | South Region | Senior | Tier 1

Central Toronto Academy (0) vs. Monarch Park CI (2)
Location: @ Monarch Park CI
3:00 PM
Harbord CI (0) vs. Riverdale CI (2)
Location: @ Riverdale CI
3:00 PM
North Toronto CI (2) vs. East York CI (1)
Location: @ East York CI
3:00 PM
Northern SS (2) vs. Oakwood CI (0)
Location: @ Oakwood CI
3:00 PM

Girls Volleyball | North Region | Senior | Tier 1

Sir John A Macdonald CI (0) vs. Earl Haig SS (2)
Location: @ Earl Haig SS
4:15 PM
William Lyon Mackenzie CI (2) vs. York Mills CI (0)
Location: @ York Mills CI
4:15 PM

Girls Volleyball | South Region | Junior | Tier 1

Harbord CI (1) vs. Riverdale CI (2)
Location: @ Riverdale CI
4:15 PM
North Toronto CI (0) vs. East York CI (2)
Location: @ East York CI
4:15 PM
Parkdale CI (1) vs. Monarch Park CI (2)
Location: @ Monarch Park CI
4:15 PM

Girls Volleyball | North Region | Junior

John Polanyi CI (2) vs. Georges Vanier SS (0)
Location: @ Georges Vanier SS
3:30 PM

Girls Volleyball | South Region | Junior | Tier 2

Central Toronto Academy (2) vs. Bloor CI (1)
Location: @ Central Technical School
4:15 PM

Girls Volleyball | North Region | Senior | Tier 2

Victoria Park CI (0) vs. AY Jackson SS (2)
Location: @ AY Jackson SS
3:30 PM

Girls Volleyball | South Region | Junior | Tier 1

Northern SS (2) vs. Oakwood CI (0)
Location: @ Oakwood CI
4:15 PM

Girls Volleyball | South Region | Senior | Tier 2

Northern SS (0) vs. Marc Garneau CI (2)
Location: @ Marc Garneau CI
3:00 PM
Danforth C & TI (2) vs. Kapapamahchakwew (Sec) - Wandering Spirit School (0)
Location: @ Kapapamahchakwew (Sec) - Wandering Spirit School
3:30 PM
Central Toronto Academy (0) vs. Bloor CI (2)
Location: @ Central Technical School
3:00 PM

Girls Volleyball | North Region | Junior

Sir John A Macdonald CI (1) vs. Earl Haig SS (2)
Location: @ Earl Haig SS
3:00 PM
William Lyon Mackenzie CI (0) vs. York Mills CI (2)
Location: @ York Mills CI
3:00 PM

Thursday November 30, 2023

Girls Volleyball | North Region | Senior | Tier 2

CW Jefferys CI (2) vs. Emery CI (0)
Location: @ Emery CI
3:30 PM
Don Mills CI (2) vs. Newtonbrook SS (0)
Location: @ Newtonbrook SS
3:30 PM

Girls Volleyball | North Region | Senior | Tier 1

Northview Heights SS (0) vs. Lawrence Park CI (2)
Location: @ Lawrence Park CI
4:15 PM

Girls Volleyball | North Region | Junior

Westview Centennial SS (0) vs. Downsview SS (2)
Location: @ Downsview SS
3:00 PM
Northview Heights SS (0) vs. Lawrence Park CI (2)
Location: @ Lawrence Park CI
3:00 PM

Girls Volleyball | North Region | Senior | Tier 2

Westview Centennial SS (2) vs. Downsview SS (0)
Location: @ Downsview SS
4:15 PM

Monday December 4, 2023

Girls Volleyball | West Region | Senior | Tier 1

North Albion CI (0) vs. Ursula Franklin Academy (2)
Location: @ Ursula Franklin Academy
4:15 PM
Richview CI (2) vs. Etobicoke SA (0)
Location: @ Etobicoke SA
3:30 PM
Western Technical-Commercial School (1) vs. Martingrove CI (2)
Location: @ Martingrove CI
3:30 PM

Girls Volleyball | North Region | Senior | Tier 1

Lawrence Park CI (2) vs. William Lyon Mackenzie CI (0)
Location: @ William Lyon Mackenzie CI
3:00 PM

Girls Volleyball | West Region | Senior | Tier 2

Lakeshore CI (2) vs. Weston CI (1)
Location: @ Weston CI
3:30 PM
Thistletown CI (2) vs. Ursula Franklin Academy (0)
Location: @ Ursula Franklin Academy
3:00 PM

Girls Volleyball | North Region | Senior | Tier 2

AY Jackson SS (0) vs. George S Henry Academy (2)
Location: @ George S Henry Academy
3:00 PM
Victoria Park CI (1) vs. Don Mills CI (2)
Location: @ Don Mills CI
3:00 PM

Girls Volleyball | North Region | Junior

Georges Vanier SS (0) vs. George S Henry Academy (2)
Location: @ George S Henry Academy
4:15 PM
Victoria Park CI (0) vs. Don Mills CI (2)
Location: @ Don Mills CI
4:15 PM

Girls Volleyball | South Region | Senior | Tier 1

Harbord CI (0) vs. Central Toronto Academy (2)
Location: @ Central Toronto Academy
3:30 PM
Leaside HS (2) vs. Northern SS (1)
Location: @ Northern SS
3:00 PM
Oakwood CI (0) vs. North Toronto CI (2)
Location: @ North Toronto CI
3:00 PM

Girls Volleyball | South Region | Junior | Tier 1

Forest Hill CI (0) vs. Northern SS (2)
Location: @ Northern SS
4:15 PM
Harbord CI (2) vs. Parkdale CI (0)
Location: @ Parkdale CI
4:15 PM
Oakwood CI (2) vs. North Toronto CI (1)
Location: @ North Toronto CI
4:15 PM

Girls Volleyball | South Region | Junior | Tier 2

Bloor CI (2) vs. Jarvis CI (0)
Location: @ Jarvis CI
4:15 PM

Girls Volleyball | North Region | Junior

Lawrence Park CI (2) vs. William Lyon Mackenzie CI (1)
Location: @ William Lyon Mackenzie CI
4:15 PM

Girls Volleyball | South Region | Senior | Tier 2

Bloor CI (1) vs. Jarvis CI (2)
Location: @ Jarvis CI
3:00 PM
Central Toronto Academy (1) vs. Parkdale CI (2)
Location: @ Parkdale CI
3:00 PM
Kapapamahchakwew (Sec) - Wandering Spirit School (0) vs. Marc Garneau CI (2)
Location: @ Marc Garneau CI
3:30 PM

Tuesday December 5, 2023

Girls Volleyball | East Region | Junior | Tier 1

Agincourt CI (2) vs. Birchmount Park CI (1)
Location: @ Birchmount Park CI
4:15 PM

Girls Volleyball | North Region | Junior

Earl Haig SS (2) vs. Northview Heights SS (0)
Location: @ Northview Heights SS
4:15 PM

Girls Volleyball | East Region | Senior | Tier 1

West Hill CI (1) vs. RH King Academy (2)
Location: @ RH King Academy
3:00 PM

Girls Volleyball | West Region | Senior | Tier 2

Runnymede CI (0) vs. Lakeshore CI (2)
Location: @ Lakeshore CI
3:00 PM

Girls Volleyball | West Region | Junior | Tier 2

Runnymede CI (2) vs. Lakeshore CI (1)
Location: @ Lakeshore CI
4:15 PM

Girls Volleyball | East Region | Senior | Tier 2

L'Amoreaux CI (2) vs. SATEC @ W A Porter CI (0)
Location: @ SATEC @ W A Porter CI
3:00 PM

Girls Volleyball | East Region | Junior | Tier 1

West Hill CI (0) vs. RH King Academy (2)
Location: @ RH King Academy
4:15 PM

Girls Volleyball | North Region | Senior | Tier 2

Westview Centennial SS (1) vs. John Polanyi CI (2)
Location: @ John Polanyi CI
3:00 PM

Girls Volleyball | East Region | Junior | Tier 2

David & Mary Thomson CI (0) vs. Sir Wilfrid Laurier CI (2)
Location: @ Sir Wilfrid Laurier CI
3:30 PM

Girls Volleyball | North Region | Senior | Tier 1

Earl Haig SS (2) vs. Northview Heights SS (0)
Location: @ Northview Heights SS
3:00 PM

Girls Volleyball | North Region | Junior

Westview Centennial SS (1) vs. John Polanyi CI (2)
Location: @ John Polanyi CI
4:15 PM

Girls Volleyball | East Region | Junior | Tier 2

Dr Norman Bethune CI (2) vs. SATEC @ W A Porter CI (1)
Location: @ SATEC @ W A Porter CI
4:15 PM

Girls Volleyball | East Region | Senior | Tier 1

Agincourt CI (0) vs. Birchmount Park CI (2)
Location: @ Birchmount Park CI
3:00 PM

Wednesday December 6, 2023

Girls Volleyball | South Region | Senior | Tier 1

Monarch Park CI (2) vs. Harbord CI (1)
Location: @ Harbord CI
3:00 PM
Northern SS (1) vs. East York CI (2)
Location: @ East York CI
3:00 PM

Girls Volleyball | West Region | Junior | Tier 1

Etobicoke CI (2) vs. Silverthorn CI (1)
Location: @ Silverthorn CI
4:15 PM

Girls Volleyball | West Region | Junior | Tier 2

Etobicoke SA (0) vs. Weston CI (2)
Location: @ Weston CI
4:15 PM

Girls Volleyball | North Region | Senior | Tier 1

York Mills CI (0) vs. Sir John A Macdonald CI (2)
Location: @ Sir John A Macdonald CI
3:00 PM

Girls Volleyball | South Region | Junior | Tier 1

Malvern CI (2) vs. Riverdale CI (0)
Location: @ Riverdale CI
4:15 PM
Monarch Park CI (0) vs. Harbord CI (2)
Location: @ Harbord CI
4:15 PM

Girls Volleyball | East Region | Senior | Tier 2

David & Mary Thomson CI (0) vs. Stephen Leacock CI (2)
Location: @ Stephen Leacock CI
3:00 PM

Girls Volleyball | South Region | Senior | Tier 1

Malvern CI (2) vs. Riverdale CI (1)
Location: @ Riverdale CI
3:00 PM

Girls Volleyball | South Region | Junior | Tier 2

Rosedale Heights SA (1) vs. Leaside HS (2)
Location: @ Rosedale Heights SA
3:30 PM
Marc Garneau CI (0) vs. Danforth C & TI (2)
Location: @ Danforth C & TI
4:15 PM

Girls Volleyball | East Region | Senior | Tier 1

Sir Oliver Mowat CI (2) vs. Albert Campbell CI (0)
Location: @ Albert Campbell CI
3:00 PM

Girls Volleyball | North Region | Senior | Tier 2

George S Henry Academy (0) vs. Don Mills CI (2)
Location: @ Don Mills CI
3:30 PM

Girls Volleyball | South Region | Junior | Tier 1

Northern SS (2) vs. East York CI (0)
Location: @ East York CI
4:15 PM

Girls Volleyball | West Region | Junior | Tier 2

York Memorial CI (1) vs. Thistletown CI (2)
Location: @ Thistletown CI
4:15 PM

Girls Volleyball | West Region | Senior | Tier 2

York Memorial CI (1) vs. Thistletown CI (2)
Location: @ Thistletown CI
3:00 PM
West Humber CI (0) vs. Weston CI (2)
Location: @ Weston CI
3:00 PM
Kipling CI (0) vs. Ursula Franklin Academy (2)
Location: @ Ursula Franklin Academy
3:30 PM

Girls Volleyball | West Region | Senior | Tier 1

North Albion CI (0) vs. Richview CI (2)
Location: @ Richview CI
3:30 PM

Girls Volleyball | South Region | Senior | Tier 2

Central Technical School (2) vs. Central Toronto Academy (1)
Location: @ Central Toronto Academy
3:00 PM
Marc Garneau CI (2) vs. Danforth C & TI (0)
Location: @ Danforth C & TI
3:00 PM
Parkdale CI (2) vs. Jarvis CI (0)
Location: @ Jarvis CI
3:30 PM

Girls Volleyball | West Region | Senior | Tier 1

Etobicoke CI (0) vs. Silverthorn CI (2)
Location: @ Silverthorn CI
3:00 PM

Girls Volleyball | East Region | Junior | Tier 1

Wexford CSA (2) vs. Albert Campbell CI (0)
Location: @ Albert Campbell CI
4:15 PM

Girls Volleyball | North Region | Junior

York Mills CI (0) vs. Sir John A Macdonald CI (2)
Location: @ Sir John A Macdonald CI
4:15 PM

Girls Volleyball | South Region | Junior | Tier 2

Central Technical School (0) vs. Central Toronto Academy (2)
Location: @ Central Toronto Academy
4:15 PM

Girls Volleyball | East Region | Junior | Tier 2

SATEC @ W A Porter CI (0) vs. Woburn CI (2)
Location: @ Woburn CI
4:15 PM

Girls Volleyball | East Region | Senior | Tier 2

SATEC @ W A Porter CI (1) vs. Woburn CI (2)
Location: @ Woburn CI
3:00 PM

Girls Volleyball | East Region | Junior | Tier 2

David & Mary Thomson CI (2) vs. Stephen Leacock CI (0)
Location: @ Stephen Leacock CI
4:15 PM

Thursday December 7, 2023

Girls Volleyball | East Region | Junior | Tier 1

Birchmount Park CI (0) vs. Cedarbrae CI (2)
Location: @ Cedarbrae CI
4:15 PM

Girls Volleyball | North Region | Senior | Tier 2

Emery CI (2) vs. Westview Centennial SS (1)
Location: @ Westview Centennial SS
3:30 PM

Girls Volleyball | West Region | Senior | Tier 1

Etobicoke SA (0) vs. Humberside CI (2)
Location: @ Humberside CI
3:30 PM

Girls Volleyball | North Region | Senior | Tier 2

Victoria Park CI (1) vs. Newtonbrook SS (2)
Location: @ Newtonbrook SS
3:30 PM

Girls Volleyball | East Region | Senior | Tier 1

Birchmount Park CI (2) vs. Cedarbrae CI (1)
Location: @ Cedarbrae CI
3:00 PM

Friday December 8, 2023

Girls Volleyball | North Region | Senior | Tier 2

Emery CI (2) vs. Downsview SS (0)
Location: @ Downsview SS
3:30 PM

Monday December 11, 2023

Girls Volleyball | West Region | Senior | Tier 1

Ursula Franklin Academy (2) vs. Martingrove CI (0)
Location: @ Martingrove CI
3:00 PM

Girls Volleyball | North Region | Senior | Tier 1

Lawrence Park CI (1) vs. Earl Haig SS (2)
Location: @ Earl Haig SS
4:15 PM

Girls Volleyball | West Region | Junior | Tier 2

West Humber CI (2) vs. Etobicoke SA (1)
Location: @ Etobicoke SA
3:30 PM

Girls Volleyball | North Region | Senior | Tier 2

Don Mills CI (0) vs. AY Jackson SS (2)
Location: @ AY Jackson SS
3:30 PM
Newtonbrook SS (1) vs. George S Henry Academy (2)
Location: @ George S Henry Academy
3:30 PM

Girls Volleyball | North Region | Junior

Lawrence Park CI (2) vs. Earl Haig SS (1)
Location: @ Earl Haig SS
3:00 PM

Girls Volleyball | South Region | Senior | Tier 1

East York CI (2) vs. Oakwood CI (0)
Location: @ Oakwood CI
3:00 PM
Harbord CI (0) vs. Malvern CI (2)
Location: @ Malvern CI
3:00 PM
North Toronto CI (0) vs. Northern SS (2)
Location: @ Northern SS
3:00 PM
Riverdale CI (2) vs. Central Toronto Academy (1)
Location: @ Central Toronto Academy
3:30 PM

Girls Volleyball | West Region | Junior | Tier 1

Humberside CI (2) vs. Etobicoke CI (0)
Location: @ Etobicoke CI
4:15 PM
Ursula Franklin Academy (2) vs. Martingrove CI (1)
Location: @ Martingrove CI
4:15 PM

Girls Volleyball | North Region | Senior | Tier 1

Northview Heights SS (2) vs. York Mills CI (0)
Location: @ York Mills CI
4:15 PM

Girls Volleyball | South Region | Junior | Tier 1

East York CI (2) vs. Oakwood CI (0)
Location: @ Oakwood CI
4:15 PM
Harbord CI (0) vs. Malvern CI (2)
Location: @ Malvern CI
4:15 PM
North Toronto CI (0) vs. Northern SS (2)
Location: @ Northern SS
4:15 PM
Riverdale CI (2) vs. Parkdale CI (0)
Location: @ Parkdale CI
4:15 PM

Girls Volleyball | East Region | Senior | Tier 2

L'Amoreaux CI (2) vs. Lester B Pearson CI (0)
Location: @ Lester B Pearson CI
3:00 PM

Girls Volleyball | East Region | Junior | Tier 2

Wexford CSA (0) vs. Stephen Leacock CI (2)
Location: @ Stephen Leacock CI
3:30 PM
Winston Churchill CI (2) vs. Lester B Pearson CI (0)
Location: @ Lester B Pearson CI
4:15 PM

Girls Volleyball | South Region | Junior | Tier 2

Leaside HS (2) vs. Danforth C & TI (1)
Location: @ Danforth C & TI
4:15 PM

Girls Volleyball | North Region | Junior

Northview Heights SS (0) vs. York Mills CI (2)
Location: @ York Mills CI
3:00 PM

Girls Volleyball | West Region | Senior | Tier 1

Humberside CI (2) vs. Etobicoke CI (1)
Location: @ Etobicoke CI
3:00 PM

Girls Volleyball | South Region | Senior | Tier 2

Kapapamahchakwew (Sec) - Wandering Spirit School (0) vs. Rosedale Heights SA (2)
Location: @ Rosedale Heights SA
3:30 PM
Northern SS (0) vs. Danforth C & TI (2)
Location: @ Danforth C & TI
3:00 PM

Tuesday December 12, 2023

Girls Volleyball | North Region | Junior

Don Mills CI (2) vs. Westview Centennial SS (0)
Location: @ Westview Centennial SS
3:00 PM

Girls Volleyball | North Region | Senior | Tier 1

Sir John A Macdonald CI (1) vs. William Lyon Mackenzie CI (2)
Location: @ William Lyon Mackenzie CI
4:15 PM

Girls Volleyball | East Region | Senior | Tier 2

David & Mary Thomson CI (0) vs. Winston Churchill CI (2)
Location: @ Winston Churchill CI
3:00 PM

Girls Volleyball | East Region | Junior | Tier 2

David & Mary Thomson CI (2) vs. Winston Churchill CI (0)
Location: @ Winston Churchill CI
4:15 PM
Wexford CSA (2) vs. SATEC @ W A Porter CI (1)
Location: @ SATEC @ W A Porter CI
3:30 PM

Girls Volleyball | North Region | Junior

Sir John A Macdonald CI (2) vs. William Lyon Mackenzie CI (0)
Location: @ William Lyon Mackenzie CI
3:00 PM

Girls Volleyball | West Region | Senior | Tier 2

Lakeshore CI (2) vs. Kipling CI (0)
Location: @ Kipling CI
3:00 PM
Ursula Franklin Academy (2) vs. Runnymede CI (1)
Location: @ Runnymede CI
3:30 PM

Girls Volleyball | West Region | Junior | Tier 2

Lakeshore CI (2) vs. Kipling CI (0)
Location: @ Kipling CI
4:15 PM

Girls Volleyball | North Region | Senior | Tier 2

Downsview SS (0) vs. CW Jefferys CI (2)
Location: @ CW Jefferys CI
3:30 PM
John Polanyi CI (2) vs. Westview Centennial SS (0)
Location: @ Westview Centennial SS
4:15 PM

Girls Volleyball | East Region | Senior | Tier 1

Agincourt CI (0) vs. West Hill CI (2)
Location: @ West Hill CI
3:00 PM

Girls Volleyball | East Region | Junior | Tier 1

Agincourt CI (2) vs. West Hill CI (1)
Location: @ West Hill CI
4:15 PM

Wednesday December 13, 2023

Girls Volleyball | West Region | Senior | Tier 2

Kipling CI (0) vs. York Memorial CI (2)
Location: @ York Memorial CI
3:00 PM
Thistletown CI (2) vs. West Humber CI (0)
Location: @ West Humber CI
3:00 PM

Girls Volleyball | West Region | Junior | Tier 2

Western Technical-Commercial School (2) vs. North Albion CI (0)
Location: @ North Albion CI
4:15 PM

Girls Volleyball | North Region | Senior | Tier 2

George S Henry Academy (0) vs. Victoria Park CI (2)
Location: @ Victoria Park CI
4:15 PM

Girls Volleyball | East Region | Senior | Tier 1

Albert Campbell CI (0) vs. RH King Academy (2)
Location: @ RH King Academy
3:00 PM

Girls Volleyball | North Region | Junior

Downsview SS (0) vs. Georges Vanier SS (2)
Location: @ Georges Vanier SS
3:30 PM
George S Henry Academy (2) vs. Victoria Park CI (0)
Location: @ Victoria Park CI
3:00 PM

Girls Volleyball | South Region | Senior | Tier 1

Central Toronto Academy (0) vs. Riverdale CI (2)
Location: @ Riverdale CI
3:00 PM
East York CI (2) vs. North Toronto CI (1)
Location: @ North Toronto CI
3:00 PM
Monarch Park CI (0) vs. Malvern CI (2)
Location: @ Malvern CI
3:00 PM
Oakwood CI (0) vs. Leaside HS (2)
Location: @ Oakwood CI
3:30 PM

Girls Volleyball | West Region | Junior | Tier 1

Silverthorn CI (1) vs. Richview CI (2)
Location: @ Richview CI
4:15 PM

Girls Volleyball | West Region | Junior | Tier 2

Kipling CI (0) vs. York Memorial CI (2)
Location: @ York Memorial CI
4:15 PM
Thistletown CI (1) vs. West Humber CI (2)
Location: @ West Humber CI
4:15 PM

Girls Volleyball | North Region | Senior | Tier 1

York Mills CI (0) vs. Earl Haig SS (2)
Location: @ Earl Haig SS
4:15 PM

Girls Volleyball | South Region | Junior | Tier 1

East York CI (2) vs. North Toronto CI (0)
Location: @ North Toronto CI
4:15 PM
Monarch Park CI (1) vs. Malvern CI (2)
Location: @ Malvern CI
4:15 PM
Oakwood CI (0) vs. Forest Hill CI (2)
Location: @ Forest Hill CI
3:30 PM
Parkdale CI (0) vs. Riverdale CI (2)
Location: @ Riverdale CI
4:15 PM

Girls Volleyball | East Region | Senior | Tier 2

Stephen Leacock CI (0) vs. Sir Wilfrid Laurier CI (2)
Location: @ Sir Wilfrid Laurier CI
3:00 PM

Girls Volleyball | East Region | Junior | Tier 2

Stephen Leacock CI (2) vs. Sir Wilfrid Laurier CI (1)
Location: @ Sir Wilfrid Laurier CI
4:15 PM

Girls Volleyball | South Region | Junior | Tier 2

Jarvis CI (0) vs. Central Technical School (2)
Location: @ Central Technical School
4:15 PM

Girls Volleyball | North Region | Junior

Lawrence Park CI (1) vs. Sir John A Macdonald CI (2)
Location: @ Sir John A Macdonald CI
3:00 PM
York Mills CI (2) vs. Earl Haig SS (0)
Location: @ Earl Haig SS
3:00 PM

Girls Volleyball | East Region | Junior | Tier 1

Albert Campbell CI (0) vs. RH King Academy (2)
Location: @ RH King Academy
4:15 PM

Girls Volleyball | South Region | Senior | Tier 2

Jarvis CI (0) vs. Central Technical School (2)
Location: @ Central Technical School
3:00 PM
Marc Garneau CI (2) vs. Kapapamahchakwew (Sec) - Wandering Spirit School (0)
Location: @ Kapapamahchakwew (Sec) - Wandering Spirit School
3:30 PM
Rosedale Heights SA (2) vs. Northern SS (0)
Location: @ Northern SS
3:30 PM

Girls Volleyball | West Region | Senior | Tier 1

Silverthorn CI (0) vs. Richview CI (2)
Location: @ Richview CI
3:00 PM
Western Technical-Commercial School (2) vs. North Albion CI (1)
Location: @ North Albion CI
3:00 PM

Girls Volleyball | North Region | Senior | Tier 1

Lawrence Park CI (2) vs. Sir John A Macdonald CI (0)
Location: @ Sir John A Macdonald CI
4:15 PM

Thursday December 14, 2023

Girls Volleyball | North Region | Junior

William Lyon Mackenzie CI (1) vs. Northview Heights SS (2)
Location: @ Northview Heights SS
3:00 PM

Girls Volleyball | East Region | Junior | Tier 1

Cedarbrae CI (2) vs. Wexford CSA (1)
Location: @ Wexford CSA
4:15 PM

Girls Volleyball | East Region | Senior | Tier 1

Cedarbrae CI (0) vs. Sir Oliver Mowat CI (2)
Location: @ Wexford CSA
3:00 PM

Girls Volleyball | East Region | Junior | Tier 2

Lester B Pearson CI (0) vs. Woburn CI (2)
Location: @ Woburn CI
4:15 PM

Girls Volleyball | North Region | Senior | Tier 1

William Lyon Mackenzie CI (0) vs. Northview Heights SS (2)
Location: @ Northview Heights SS
4:15 PM

Girls Volleyball | North Region | Senior | Tier 2

CW Jefferys CI (2) vs. Westview Centennial SS (0)
Location: @ Westview Centennial SS
4:15 PM

Girls Volleyball | North Region | Junior

Victoria Park CI (2) vs. Westview Centennial SS (1)
Location: @ Westview Centennial SS
3:00 PM

Girls Volleyball | North Region | Senior | Tier 2

AY Jackson SS (2) vs. Newtonbrook SS (0)
Location: @ Newtonbrook SS
3:30 PM

Girls Volleyball | East Region | Senior | Tier 2

Lester B Pearson CI (2) vs. Woburn CI (1)
Location: @ Woburn CI
3:00 PM

Friday December 15, 2023

Girls Volleyball | South Region | Senior | Tier 2

Bloor CI (0) vs. Parkdale CI (2)
Location: @ Parkdale CI
3:00 PM

Girls Volleyball | North Region | Junior

George S Henry Academy (1) vs. John Polanyi CI (2)
Location: @ John Polanyi CI
3:30 PM

Monday December 18, 2023

Girls Volleyball | North Region | Junior

Downsview SS (1) vs. Victoria Park CI (2)
Location: @ Victoria Park CI
4:15 PM
Don Mills CI (2) vs. George S Henry Academy (0)
Location: @ George S Henry Academy
4:15 PM

Girls Volleyball | South Region | Senior | Tier 1

Central Toronto Academy (0) vs. Malvern CI (2)
Location: @ Malvern CI
3:00 PM
Leaside HS (1) vs. East York CI (2)
Location: @ East York CI
3:00 PM
North Toronto CI (2) vs. Oakwood CI (0)
Location: @ Oakwood CI
3:00 PM

Girls Volleyball | West Region | Junior | Tier 1

Etobicoke CI (1) vs. Martingrove CI (2)
Location: @ Martingrove CI
4:15 PM
Silverthorn CI (0) vs. Humberside CI (2)
Location: @ Humberside CI
3:30 PM

Girls Volleyball | West Region | Junior | Tier 2

North Albion CI (1) vs. York Memorial CI (2)
Location: @ York Memorial CI
4:15 PM

Girls Volleyball | North Region | Senior | Tier 1

Earl Haig SS (2) vs. William Lyon Mackenzie CI (0)
Location: @ William Lyon Mackenzie CI
3:00 PM

Girls Volleyball | West Region | Junior | Tier 2

Weston CI (0) vs. Runnymede CI (2)
Location: @ Runnymede CI
4:15 PM

Girls Volleyball | South Region | Junior | Tier 1

Forest Hill CI (0) vs. East York CI (2)
Location: @ East York CI
4:15 PM
North Toronto CI (2) vs. Oakwood CI (1)
Location: @ Oakwood CI
4:15 PM
Parkdale CI (0) vs. Malvern CI (2)
Location: @ Malvern CI
4:15 PM

Girls Volleyball | East Region | Senior | Tier 2

Lester B Pearson CI (0) vs. Sir Wilfrid Laurier CI (2)
Location: @ Sir Wilfrid Laurier CI
3:00 PM
Woburn CI (0) vs. Dr Norman Bethune CI (2)
Location: @ Dr Norman Bethune CI
3:00 PM

Girls Volleyball | East Region | Junior | Tier 2

Lester B Pearson CI (0) vs. Sir Wilfrid Laurier CI (2)
Location: @ Sir Wilfrid Laurier CI
4:15 PM
Woburn CI (1) vs. Dr Norman Bethune CI (2)
Location: @ Dr Norman Bethune CI
4:15 PM

Girls Volleyball | South Region | Junior | Tier 2

Jarvis CI (0) vs. Central Toronto Academy (2)
Location: @ Central Toronto Academy
4:15 PM
Rosedale Heights SA (2) vs. Marc Garneau CI (1)
Location: @ Marc Garneau CI
4:15 PM

Girls Volleyball | West Region | Senior | Tier 2

Ursula Franklin Academy (0) vs. York Memorial CI (2)
Location: @ York Memorial CI
3:00 PM

Girls Volleyball | North Region | Junior

Earl Haig SS (2) vs. William Lyon Mackenzie CI (0)
Location: @ William Lyon Mackenzie CI
4:15 PM

Girls Volleyball | East Region | Senior | Tier 1

Sir Oliver Mowat CI (2) vs. Birchmount Park CI (1)
Location: @ Birchmount Park CI
3:00 PM

Girls Volleyball | West Region | Senior | Tier 2

Weston CI (0) vs. Runnymede CI (2)
Location: @ Runnymede CI
3:00 PM

Girls Volleyball | North Region | Senior | Tier 2

Don Mills CI (2) vs. George S Henry Academy (0)
Location: @ George S Henry Academy
3:00 PM

Girls Volleyball | East Region | Junior | Tier 1

Wexford CSA (2) vs. Birchmount Park CI (1)
Location: @ Birchmount Park CI
4:15 PM

Girls Volleyball | West Region | Senior | Tier 1

Etobicoke CI (2) vs. Martingrove CI (0)
Location: @ Martingrove CI
3:00 PM
Humberside CI (0) vs. Silverthorn CI (2)
Location: @ Silverthorn CI
3:30 PM

Girls Volleyball | South Region | Senior | Tier 2

Jarvis CI (2) vs. Central Toronto Academy (0)
Location: @ Central Toronto Academy
3:00 PM

Girls Volleyball | North Region | Senior | Tier 2

Newtonbrook SS (0) vs. Victoria Park CI (2)
Location: @ Victoria Park CI
3:00 PM

Girls Volleyball | South Region | Senior | Tier 2

Rosedale Heights SA (2) vs. Marc Garneau CI (0)
Location: @ Marc Garneau CI
3:00 PM

Tuesday December 19, 2023

Girls Volleyball | West Region | Senior | Tier 1

Western Technical-Commercial School (2) vs. Etobicoke SA (0)  Revised
Location: @ Etobicoke SA
3:00 PM

Girls Volleyball | East Region | Junior | Tier 1

Cedarbrae CI (2) vs. Albert Campbell CI (0)
Location: @ Albert Campbell CI
4:15 PM

Girls Volleyball | North Region | Junior

York Mills CI (2) vs. Lawrence Park CI (1)
Location: @ Lawrence Park CI
4:15 PM

Girls Volleyball | East Region | Senior | Tier 2

Wexford CSA (2) vs. L'Amoreaux CI (1)
Location: @ L'Amoreaux CI
3:30 PM

Girls Volleyball | North Region | Senior | Tier 1

York Mills CI (0) vs. Lawrence Park CI (2)
Location: @ Lawrence Park CI
3:00 PM

Girls Volleyball | South Region | Junior | Tier 2

Leaside HS (2) vs. Marc Garneau CI (0)
Location: @ Marc Garneau CI
3:30 PM

Girls Volleyball | East Region | Senior | Tier 1

Cedarbrae CI (1) vs. Albert Campbell CI (2)
Location: @ Albert Campbell CI
3:00 PM

Girls Volleyball | West Region | Junior | Tier 2

Western Technical-Commercial School (2) vs. Etobicoke SA (0)  Revised
Location: @ Etobicoke SA
4:15 PM

Girls Volleyball | West Region | Senior | Tier 2

Thistletown CI (0) vs. Lakeshore CI (2)
Location: @ Lakeshore CI
3:00 PM

Girls Volleyball | West Region | Junior | Tier 2

Thistletown CI (1) vs. Lakeshore CI (2)
Location: @ Lakeshore CI
4:15 PM

Wednesday December 20, 2023

Girls Volleyball | South Region | Senior | Tier 1

Malvern CI (2) vs. Monarch Park CI (0)
Location: @ Monarch Park CI
3:00 PM

Girls Volleyball | South Region | Junior | Tier 1

Malvern CI (2) vs. Monarch Park CI (0)
Location: @ Monarch Park CI
4:15 PM

Girls Volleyball | North Region | Senior | Tier 2

Newtonbrook SS (0) vs. Don Mills CI (2)
Location: @ Don Mills CI
3:00 PM

Girls Volleyball | South Region | Junior | Tier 1

Riverdale CI (2) vs. Harbord CI (1)
Location: @ Harbord CI
4:15 PM

Girls Volleyball | North Region | Senior | Tier 2

AY Jackson SS (0) vs. Victoria Park CI (2)
Location: @ Victoria Park CI
3:30 PM

Girls Volleyball | South Region | Junior | Tier 1

Northern SS (2) vs. Forest Hill CI (0)
Location: @ Forest Hill CI
3:30 PM

Girls Volleyball | West Region | Senior | Tier 2

York Memorial CI (0) vs. West Humber CI (2)
Location: @ West Humber CI
3:30 PM

Girls Volleyball | North Region | Senior | Tier 1

Northview Heights SS (2) vs. Sir John A Macdonald CI (0)
Location: @ Sir John A Macdonald CI
3:00 PM

Girls Volleyball | West Region | Senior | Tier 1

Richview CI (2) vs. Ursula Franklin Academy (0)
Location: @ Ursula Franklin Academy
3:00 PM

Girls Volleyball | South Region | Senior | Tier 2

Danforth C & TI (0) vs. Rosedale Heights SA (2)
Location: @ Rosedale Heights SA
3:00 PM
Central Technical School (2) vs. Bloor CI (0)
Location: @ Central Technical School
3:00 PM

Girls Volleyball | South Region | Senior | Tier 1

Northern SS (2) vs. Leaside HS (0)
Location: @ Northern SS
3:00 PM
Riverdale CI (2) vs. Harbord CI (0)
Location: @ Harbord CI
3:00 PM

Girls Volleyball | South Region | Junior | Tier 2

Central Technical School (0) vs. Bloor CI (2)
Location: @ Central Technical School
4:15 PM
Danforth C & TI (2) vs. Rosedale Heights SA (0)
Location: @ Rosedale Heights SA
4:15 PM

Girls Volleyball | North Region | Junior

Northview Heights SS (0) vs. Sir John A Macdonald CI (2)
Location: @ Sir John A Macdonald CI
4:15 PM

Girls Volleyball | East Region | Senior | Tier 1

RH King Academy (2) vs. Agincourt CI (0)
Location: @ Agincourt CI
3:00 PM

Girls Volleyball | West Region | Junior | Tier 1

Richview CI (2) vs. Ursula Franklin Academy (0)
Location: @ Ursula Franklin Academy
4:15 PM

Girls Volleyball | East Region | Junior | Tier 1

RH King Academy (2) vs. Agincourt CI (0)
Location: @ Agincourt CI
4:15 PM

Girls Volleyball | North Region | Junior

Downsview SS (0) vs. Don Mills CI (2)
Location: @ Don Mills CI
4:15 PM
Victoria Park CI (2) vs. Georges Vanier SS (1)
Location: @ Georges Vanier SS
3:30 PM

Thursday December 21, 2023

Girls Volleyball | East Region | Senior | Tier 1

Birchmount Park CI (0) vs. West Hill CI (2)
Location: @ West Hill CI
3:00 PM

Girls Volleyball | North Region | Senior | Tier 2

Westview Centennial SS (2) vs. Emery CI (0)
Location: @ Emery CI
3:30 PM
John Polanyi CI (0) vs. CW Jefferys CI (2)
Location: @ CW Jefferys CI
3:30 PM

Girls Volleyball | West Region | Senior | Tier 1

Martingrove CI (1) vs. North Albion CI (2)
Location: @ North Albion CI
3:30 PM
Humberside CI (2) vs. Western Technical-Commercial School (0)
Location: @ Western Technical-Commercial School
3:30 PM

Girls Volleyball | East Region | Junior | Tier 1

Birchmount Park CI (0) vs. West Hill CI (2)
Location: @ West Hill CI
4:15 PM

Girls Volleyball | East Region | Junior | Tier 2

Winston Churchill CI (2) vs. Sir Wilfrid Laurier CI (0)
Location: @ Sir Wilfrid Laurier CI
4:15 PM
Dr Norman Bethune CI (0) vs. Wexford CSA (2)
Location: @ Wexford CSA
4:15 PM

Girls Volleyball | East Region | Senior | Tier 2

Winston Churchill CI (0) vs. Sir Wilfrid Laurier CI (2)
Location: @ Sir Wilfrid Laurier CI
3:00 PM
Dr Norman Bethune CI (2) vs. Wexford CSA (1)
Location: @ Wexford CSA
3:00 PM

Girls Volleyball | North Region | Senior | Tier 1

William Lyon Mackenzie CI (0) vs. Lawrence Park CI (2)
Location: @ Lawrence Park CI
3:00 PM

Girls Volleyball | North Region | Junior

William Lyon Mackenzie CI (0) vs. Lawrence Park CI (2)
Location: @ Lawrence Park CI
4:15 PM

Monday January 8, 2024

Girls Volleyball | West Region | Senior | Tier 2

Kipling CI (0) vs. Thistletown CI (2)
Location: @ Thistletown CI
3:30 PM
Lakeshore CI (2) vs. York Memorial CI (0)
Location: @ York Memorial CI
4:15 PM

Girls Volleyball | West Region | Junior | Tier 2

Etobicoke SA (1) vs. York Memorial CI (2)
Location: @ York Memorial CI
3:00 PM

Girls Volleyball | West Region | Junior | Tier 1

Silverthorn CI (1) vs. Ursula Franklin Academy (2)
Location: @ Ursula Franklin Academy
3:00 PM
Humberside CI (2) vs. Richview CI (0)
Location: @ Richview CI
3:00 PM

Girls Volleyball | West Region | Senior | Tier 1

Silverthorn CI (2) vs. Ursula Franklin Academy (0)
Location: @ Ursula Franklin Academy
4:15 PM
Humberside CI (2) vs. Richview CI (0)
Location: @ Richview CI
4:15 PM

Tuesday January 9, 2024

Girls Volleyball | East Region | Junior | Tier 1

West Hill CI (1) vs. Cedarbrae CI (2)
Location: @ Cedarbrae CI
3:00 PM

Girls Volleyball | West Region | Senior | Tier 1

Etobicoke SA (1) vs. Martingrove CI (2)
Location: @ Martingrove CI
3:30 PM
Western Technical-Commercial School (2) vs. Etobicoke CI (1)
Location: @ Etobicoke CI
3:30 PM

Girls Volleyball | East Region | Junior | Tier 2

Dr Norman Bethune CI (2) vs. David & Mary Thomson CI (1)
Location: @ David & Mary Thomson CI
3:30 PM

Girls Volleyball | West Region | Junior | Tier 2

Runnymede CI (2) vs. West Humber CI (0)
Location: @ West Humber CI
3:00 PM

Girls Volleyball | East Region | Senior | Tier 1

West Hill CI (1) vs. Cedarbrae CI (2)
Location: @ Cedarbrae CI
4:15 PM
Birchmount Park CI (1) vs. Albert Campbell CI (2)
Location: @ Albert Campbell CI
4:15 PM

Girls Volleyball | North Region | Senior | Tier 2

Downsview SS (0) vs. Emery CI (2)
Location: @ Emery CI
3:30 PM

Girls Volleyball | West Region | Senior | Tier 2

Runnymede CI (0) vs. West Humber CI (2)
Location: @ West Humber CI
4:15 PM

Girls Volleyball | East Region | Junior | Tier 1

Birchmount Park CI (0) vs. Albert Campbell CI (2)
Location: @ Albert Campbell CI
3:00 PM

Wednesday January 10, 2024

Girls Volleyball | West Region | Senior | Tier 2

Weston CI (2) vs. Ursula Franklin Academy (0)
Location: @ Ursula Franklin Academy
3:30 PM

Girls Volleyball | West Region | Junior | Tier 2

Weston CI (2) vs. North Albion CI (0)  Revised
Location: @ North Albion CI
3:00 PM

Girls Volleyball | North Region | Senior | Tier 2

AY Jackson SS (2) vs. Don Mills CI (1)
Location: @ Don Mills CI
4:15 PM

Girls Volleyball | East Region | Senior | Tier 1

Sir Oliver Mowat CI (2) vs. RH King Academy (0)
Location: @ RH King Academy
4:15 PM

Girls Volleyball | North Region | Junior

Earl Haig SS (1) vs. Sir John A Macdonald CI (2)
Location: @ Sir John A Macdonald CI
3:00 PM

Girls Volleyball | East Region | Junior | Tier 1

Wexford CSA (0) vs. RH King Academy (2)
Location: @ RH King Academy
3:00 PM

Girls Volleyball | West Region | Senior | Tier 1

Etobicoke SA (1) vs. Etobicoke CI (2)
Location: @ Etobicoke CI
3:30 PM
Martingrove CI (0) vs. Richview CI (2)
Location: @ Richview CI
4:15 PM

Girls Volleyball | South Region | Senior | Tier 2

Central Toronto Academy (0) vs. Central Technical School (2)
Location: @ Central Technical School
4:15 PM
Jarvis CI (2) vs. Parkdale CI (1)
Location: @ Parkdale CI
4:15 PM
Kapapamahchakwew (Sec) - Wandering Spirit School (0) vs. Danforth C & TI (2)
Location: @ Danforth C & TI
3:30 PM
Marc Garneau CI (2) vs. Northern SS (1)
Location: @ Northern SS
3:30 PM

Girls Volleyball | North Region | Senior | Tier 1

Earl Haig SS (2) vs. Sir John A Macdonald CI (0)
Location: @ Sir John A Macdonald CI
4:15 PM

Girls Volleyball | South Region | Junior | Tier 1

Forest Hill CI (1) vs. North Toronto CI (2)
Location: @ North Toronto CI
3:00 PM
Harbord CI (2) vs. Monarch Park CI (0)
Location: @ Monarch Park CI
3:00 PM
Malvern CI (2) vs. Parkdale CI (0)
Location: @ Parkdale CI
3:00 PM
Oakwood CI (0) vs. East York CI (2)
Location: @ East York CI
3:00 PM

Girls Volleyball | East Region | Senior | Tier 2

Woburn CI (0) vs. Stephen Leacock CI (2)
Location: @ Stephen Leacock CI
4:15 PM

Girls Volleyball | East Region | Junior | Tier 2

Woburn CI (2) vs. Stephen Leacock CI (0)
Location: @ Stephen Leacock CI
3:00 PM

Girls Volleyball | South Region | Junior | Tier 2

Central Toronto Academy (2) vs. Central Technical School (0)
Location: @ Central Technical School
3:00 PM
Marc Garneau CI (0) vs. Leaside HS (2)
Location: @ Marc Garneau CI
3:30 PM

Girls Volleyball | North Region | Junior

Georges Vanier SS (0) vs. Don Mills CI (2)
Location: @ Don Mills CI
3:00 PM

Girls Volleyball | South Region | Senior | Tier 1

Harbord CI (0) vs. Monarch Park CI (2)
Location: @ Monarch Park CI
4:15 PM
Leaside HS (0) vs. North Toronto CI (2)
Location: @ North Toronto CI
4:15 PM
Malvern CI (2) vs. Central Toronto Academy (0)
Location: @ Central Toronto Academy
3:30 PM
Oakwood CI (0) vs. East York CI (2)
Location: @ East York CI
4:15 PM

Girls Volleyball | West Region | Junior | Tier 1

Martingrove CI (0) vs. Richview CI (2)
Location: @ Richview CI
3:00 PM

Thursday January 11, 2024

Girls Volleyball | East Region | Junior | Tier 2

Winston Churchill CI (2) vs. SATEC @ W A Porter CI (0)
Location: @ SATEC @ W A Porter CI
3:00 PM
Dr Norman Bethune CI (2) vs. Lester B Pearson CI (0)
Location: @ Lester B Pearson CI
3:00 PM

Girls Volleyball | North Region | Junior

Georges Vanier SS (2) vs. Westview Centennial SS (0)
Location: @ Westview A
3:00 PM

Girls Volleyball | East Region | Senior | Tier 2

Winston Churchill CI (2) vs. SATEC @ W A Porter CI (1)
Location: @ SATEC @ W A Porter CI
4:15 PM

Girls Volleyball | West Region | Junior | Tier 1

Ursula Franklin Academy (0) vs. Humberside CI (2)
Location: @ Humberside CI
3:00 PM

Girls Volleyball | West Region | Junior | Tier 2

Kipling CI (0) vs. Western Technical-Commercial School (2)
Location: @ Western Technical-Commercial School
3:30 PM

Girls Volleyball | West Region | Senior | Tier 2

Runnymede CI (0) vs. Thistletown CI (2)  Revised
Location: @ Thistletown CI
2:30 PM

Girls Volleyball | North Region | Senior | Tier 2

Downsview SS (0) vs. Westview Centennial SS (2)
Location: @ Westview Centennial SS
4:15 PM
Emery CI (0) vs. CW Jefferys CI (2)
Location: @ CW Jefferys CI
3:30 PM
George S Henry Academy (2) vs. Newtonbrook SS (1)
Location: @ Newtonbrook SS
3:30 PM

Girls Volleyball | East Region | Senior | Tier 1

Cedarbrae CI (2) vs. Agincourt CI (0)
Location: @ Agincourt CI
4:15 PM

Girls Volleyball | North Region | Junior

Lawrence Park CI (2) vs. Northview Heights SS (0)
Location: @ Northview Heights SS
3:00 PM

Girls Volleyball | East Region | Junior | Tier 1

Cedarbrae CI (1) vs. Agincourt CI (2)
Location: @ Agincourt CI
3:00 PM

Girls Volleyball | West Region | Senior | Tier 1

Ursula Franklin Academy (0) vs. Humberside CI (2)
Location: @ Humberside CI
4:15 PM

Girls Volleyball | North Region | Senior | Tier 1

Lawrence Park CI (2) vs. Northview Heights SS (0)
Location: @ Northview Heights SS
4:15 PM

Girls Volleyball | East Region | Senior | Tier 2

Dr Norman Bethune CI (2) vs. Lester B Pearson CI (0)
Location: @ Lester B Pearson CI
4:15 PM
L'Amoreaux CI (2) vs. David & Mary Thomson CI (0)
Location: @ David & Mary Thomson CI
3:30 PM

Friday January 12, 2024

Girls Volleyball | North Region | Senior | Tier 2

John Polanyi CI (2) vs. Downsview SS (0)
Location: @ Downsview SS
4:15 PM

Girls Volleyball | North Region | Junior

John Polanyi CI (2) vs. Downsview SS (0)
Location: @ Downsview SS
3:30 PM

Monday January 15, 2024

Girls Volleyball | East Region | Junior | Tier 2

Winston Churchill CI (0) vs. Dr Norman Bethune CI (2)
Location: @ Dr Norman Bethune CI
3:30 PM

Girls Volleyball | South Region | Junior | Tier 2

Bloor CI (0) vs. Central Toronto Academy (2)
Location: @ Central Toronto Academy
3:00 PM
Danforth C & TI (2) vs. Marc Garneau CI (0)
Location: @ Marc Garneau CI
3:00 PM

Girls Volleyball | North Region | Junior

John Polanyi CI (2) vs. Victoria Park CI (0)
Location: @ Victoria Park
4:15 PM

Girls Volleyball | South Region | Senior | Tier 1

East York CI (2) vs. Leaside HS (1)
Location: @ East York CI
3:30 PM
Northern SS (2) vs. North Toronto CI (1)
Location: @ North Toronto CI
4:15 PM
Riverdale CI (2) vs. Monarch Park CI (0)
Location: @ Monarch Park CI
4:15 PM

Girls Volleyball | West Region | Junior | Tier 1

Martingrove CI (0) vs. Silverthorn CI (2)
Location: @ Silverthorn CI
3:00 PM
Richview CI (2) vs. Etobicoke CI (0)
Location: @ Etobicoke CI
3:00 PM

Girls Volleyball | West Region | Junior | Tier 2

Runnymede CI (0) vs. Western Technical-Commercial School (2)
Location: @ Western Technical-Commercial School
3:00 PM

Girls Volleyball | West Region | Senior | Tier 2

Lakeshore CI (2) vs. Ursula Franklin Academy (0)
Location: @ Ursula Franklin Academy
3:30 PM

Girls Volleyball | South Region | Junior | Tier 1

Northern SS (2) vs. North Toronto CI (0)
Location: @ North Toronto CI
3:00 PM

Girls Volleyball | North Region | Senior | Tier 2

Don Mills CI (0) vs. Victoria Park CI (2)
Location: @ Victoria Park CI
3:00 PM
George S Henry Academy (0) vs. AY Jackson SS (2)
Location: @ AY Jackson SS
3:30 PM
Westview Centennial SS (0) vs. CW Jefferys CI (2)
Location: @ CW Jefferys CI
3:30 PM

Girls Volleyball | East Region | Senior | Tier 1

RH King Academy (2) vs. Birchmount Park CI (1)
Location: @ Birchmount Park CI
4:15 PM

Girls Volleyball | North Region | Junior

Earl Haig SS (0) vs. York Mills CI (2)
Location: @ York Mills CI
4:15 PM
Northview Heights SS (0) vs. William Lyon Mackenzie CI (2)
Location: @ William Lyon Mackenzie CI
4:15 PM

Girls Volleyball | East Region | Junior | Tier 1

RH King Academy (2) vs. Birchmount Park CI (0)
Location: @ Birchmount Park CI
3:00 PM

Girls Volleyball | West Region | Senior | Tier 1

Martingrove CI (2) vs. Silverthorn CI (0)
Location: @ Silverthorn CI
4:15 PM

Girls Volleyball | South Region | Senior | Tier 2

Bloor CI (2) vs. Central Toronto Academy (0)
Location: @ Central Toronto Academy
4:15 PM
Danforth C & TI (1) vs. Marc Garneau CI (2)
Location: @ Marc Garneau CI
4:15 PM
Rosedale Heights SA (2) vs. Kapapamahchakwew (Sec) - Wandering Spirit School (0)
Location: @ Kapapamahchakwew (Sec) - Wandering Spirit School
3:30 PM

Girls Volleyball | West Region | Senior | Tier 1

Richview CI (2) vs. Etobicoke CI (0)
Location: @ Etobicoke CI
4:15 PM
Ursula Franklin Academy (2) vs. Western Technical-Commercial School (1)
Location: @ Western Technical-Commercial School
4:15 PM

Girls Volleyball | North Region | Senior | Tier 1

Earl Haig SS (2) vs. York Mills CI (0)
Location: @ York Mills CI
3:00 PM
Northview Heights SS (2) vs. William Lyon Mackenzie CI (1)
Location: @ William Lyon Mackenzie CI
3:00 PM

Girls Volleyball | South Region | Junior | Tier 1

East York CI (2) vs. Forest Hill CI (0)
Location: @ Forest Hill CI
3:30 PM
Riverdale CI (2) vs. Monarch Park CI (0)
Location: @ Monarch Park CI
3:00 PM

Girls Volleyball | East Region | Senior | Tier 2

David & Mary Thomson CI (0) vs. Wexford CSA (2)
Location: @ Wexford CSA
4:15 PM

Girls Volleyball | East Region | Junior | Tier 2

David & Mary Thomson CI (2) vs. Wexford CSA (0)
Location: @ Wexford CSA
3:00 PM
Sir Wilfrid Laurier CI (2) vs. SATEC @ W A Porter CI (0)
Location: @ SATEC @ W A Porter CI
3:30 PM

Tuesday January 16, 2024

Girls Volleyball | North Region | Junior

George S Henry Academy (2) vs. Downsview SS (1)
Location: @ Downsview SS
3:30 PM

Girls Volleyball | West Region | Senior | Tier 1

North Albion CI (2) vs. Etobicoke SA (0)
Location: @ Etobicoke SA
4:15 PM

Girls Volleyball | South Region | Senior | Tier 2

Kapapamahchakwew (Sec) - Wandering Spirit School (0) vs. Northern SS (2)
Location: @ Northern SS
3:30 PM

Girls Volleyball | East Region | Junior | Tier 1

Albert Campbell CI (0) vs. West Hill CI (2)
Location: @ West Hill CI
3:00 PM

Girls Volleyball | West Region | Junior | Tier 2

Lakeshore CI (2) vs. Etobicoke SA (1)
Location: @ Etobicoke SA
3:00 PM

Girls Volleyball | West Region | Senior | Tier 2

Ursula Franklin Academy (1) vs. West Humber CI (2)
Location: @ West Humber CI
3:30 PM

Girls Volleyball | East Region | Senior | Tier 1

Albert Campbell CI (2) vs. West Hill CI (0)
Location: @ West Hill CI
4:15 PM
Agincourt CI (0) vs. Sir Oliver Mowat CI (2)
Location: @ Sir Oliver Mowat CI
3:30 PM

Girls Volleyball | West Region | Senior | Tier 2

Runnymede CI (2) vs. Kipling CI (0)
Location: @ Kipling CI
3:30 PM

Girls Volleyball | North Region | Senior | Tier 2

CW Jefferys CI (2) vs. Downsview SS (0)
Location: @ Downsview SS
3:00 PM

Wednesday January 17, 2024

Girls Volleyball | North Region | Senior | Tier 2

Newtonbrook SS (0) vs. AY Jackson SS (2)
Location: @ AY Jackson SS
3:30 PM
Victoria Park CI (1) vs. George S Henry Academy (2)
Location: @ George S Henry Academy
3:30 PM

Girls Volleyball | East Region | Junior | Tier 1

Agincourt CI (0) vs. Wexford CSA (2)
Location: @ Wexford CSA
4:00 PM

Girls Volleyball | North Region | Junior

Sir John A Macdonald CI (0) vs. York Mills CI (2)
Location: @ York Mills CI
4:15 PM

Girls Volleyball | West Region | Senior | Tier 1

Etobicoke SA (1) vs. Silverthorn CI (2)
Location: @ Silverthorn CI
3:30 PM

Girls Volleyball | South Region | Senior | Tier 2

Central Technical School (0) vs. Parkdale CI (2)
Location: @ Parkdale CI
4:15 PM
Jarvis CI (1) vs. Bloor CI (2)
Location: @ Central Technical School
4:15 PM

Girls Volleyball | South Region | Junior | Tier 1

Monarch Park CI (2) vs. Parkdale CI (0)
Location: @ Parkdale CI
3:00 PM

Girls Volleyball | North Region | Senior | Tier 2

Emery CI (0) vs. John Polanyi CI (2)
Location: @ John Polanyi CI
3:00 PM

Girls Volleyball | West Region | Junior | Tier 2

Weston CI (1) vs. Thistletown CI (2)
Location: @ Thistletown CI
3:00 PM
West Humber CI (2) vs. Kipling CI (0)
Location: @ Kipling CI
3:00 PM

Girls Volleyball | West Region | Senior | Tier 2

Weston CI (2) vs. Thistletown CI (0)
Location: @ Thistletown CI
4:15 PM
West Humber CI (2) vs. Kipling CI (0)
Location: @ Kipling CI
4:15 PM

Girls Volleyball | South Region | Senior | Tier 1

Monarch Park CI (2) vs. Central Toronto Academy (0)
Location: @ Central Toronto Academy
3:30 PM
Leaside HS (2) vs. Oakwood CI (0)
Location: @ Oakwood CI
4:15 PM
East York CI (0) vs. Northern SS (2)
Location: @ Northern SS
4:15 PM

Girls Volleyball | South Region | Junior | Tier 2

Jarvis CI (1) vs. Bloor CI (2)
Location: @ Central Technical School
3:00 PM

Girls Volleyball | North Region | Senior | Tier 2

Emery CI (0) vs. John Polanyi CI (2)
Location: @ John Polanyi CI
4:15 PM

Girls Volleyball | South Region | Junior | Tier 1

Forest Hill CI (0) vs. Oakwood CI (2)
Location: @ Oakwood CI
3:00 PM

Girls Volleyball | West Region | Senior | Tier 1

North Albion CI (0) vs. Humberside CI (2)
Location: @ Humberside CI
3:30 PM

Girls Volleyball | North Region | Senior | Tier 1

Sir John A Macdonald CI (2) vs. York Mills CI (0)
Location: @ York Mills CI
3:00 PM

Girls Volleyball | South Region | Junior | Tier 1

East York CI (0) vs. Northern SS (2)
Location: @ Northern SS
3:00 PM

Thursday January 18, 2024

Girls Volleyball | North Region | Junior

Don Mills CI (2) vs. John Polanyi CI (0)
Location: @ John Polanyi CI
3:30 PM

Girls Volleyball | North Region | Senior | Tier 2

Downsview SS (0) vs. John Polanyi CI (2)
Location: @ John Polanyi CI
3:00 PM

Monday February 5, 2024

Girls Volleyball | South Region | Junior | Tier 2

Bloor CI (2) vs. Central Technical School (0)
Location: @ Central Technical School
3:00 PM

Girls Volleyball | South Region | Senior | Tier 2

Marc Garneau CI (0) vs. Rosedale Heights SA (2)
Location: @ Rosedale Heights SA
4:15 PM

Girls Volleyball | South Region | Junior | Tier 2

Marc Garneau CI (0) vs. Rosedale Heights SA (2)
Location: @ Rosedale Heights SA
3:00 PM

Girls Volleyball | North Region | Junior

Regional Quarter Final: George S Henry Academy (0) vs. Sir John A Macdonald CI (2)
Location: @ Sir John A Macdonald CI
3:30 PM

Girls Volleyball | South Region | Junior | Tier 2

Central Toronto Academy (2) vs. Jarvis CI (0)
Location: @ Jarvis CI
3:00 PM

Girls Volleyball | South Region | Senior | Tier 2

Central Toronto Academy (1) vs. Jarvis CI (2)
Location: @ Jarvis CI
4:15 PM
Bloor CI (0) vs. Central Technical School (2)
Location: @ Central Technical School
4:15 PM

Girls Volleyball | West Region | Senior | Tier 1

Martingrove CI (0) vs. Humberside CI (2)
Location: @ Humberside CI
4:15 PM
Etobicoke CI (1) vs. Ursula Franklin Academy (2)
Location: @ Ursula Franklin Academy
4:15 PM

Girls Volleyball | South Region | Senior | Tier 1

Central Toronto Academy (2) vs. Harbord CI (0)
Location: @ Harbord CI
4:15 PM
Oakwood CI (0) vs. Northern SS (2)
Location: @ Northern SS
4:15 PM
Riverdale CI (0) vs. Malvern CI (2)
Location: @ Malvern CI
4:15 PM

Girls Volleyball | West Region | Junior | Tier 1

Etobicoke CI (1) vs. Ursula Franklin Academy (2)
Location: @ Ursula Franklin Academy
3:00 PM
Martingrove CI (0) vs. Humberside CI (2)
Location: @ Humberside CI
3:00 PM

Girls Volleyball | West Region | Junior | Tier 2

Thistletown CI (0) vs. Western Technical-Commercial School (2)
Location: @ Western Technical-Commercial School
3:00 PM

Girls Volleyball | West Region | Senior | Tier 1

Silverthorn CI (2) vs. Western Technical-Commercial School (0)
Location: @ Western Technical-Commercial School
4:15 PM

Girls Volleyball | North Region | Senior | Tier 1

Regional Quarter Final: Sir John A Macdonald CI (2) vs. William Lyon Mackenzie CI (1)
Location: @ William Lyon Mackenzie CI
3:30 PM
Regional Quarter Final: York Mills CI (0) vs. Northview Heights SS (2)
Location: @ Northview Heights SS
3:30 PM

Girls Volleyball | South Region | Junior | Tier 1

Oakwood CI (0) vs. Northern SS (2)
Location: @ Northern SS
3:00 PM
Parkdale CI (0) vs. Harbord CI (2)
Location: @ Harbord CI
3:00 PM
Riverdale CI (1) vs. Malvern CI (2)
Location: @ Malvern CI
3:00 PM

Girls Volleyball | East Region | Junior | Tier 2

SATEC @ W A Porter CI (0) vs. Lester B Pearson CI (2)
Location: @ Lester B Pearson CI
3:30 PM
Winston Churchill CI (2) vs. Stephen Leacock CI (0)
Location: @ Stephen Leacock CI
3:30 PM

Girls Volleyball | West Region | Senior | Tier 2

Weston CI (2) vs. York Memorial CI (1)
Location: @ York Memorial CI
3:30 PM

Girls Volleyball | North Region | Senior | Tier 2

Regional Quarter Final: Emery CI (0) vs. AY Jackson SS (2)
Location: @ AY Jackson SS
3:30 PM
Regional Quarter Final: Victoria Park CI (0) vs. John Polanyi CI (2)
Location: @ John Polanyi CI
1:30 PM
Regional Quarter Final: Westview Centennial SS (0) vs. Don Mills CI (2)
Location: @ Don Mills CI
3:00 PM

Girls Volleyball | East Region | Senior | Tier 1

Albert Campbell CI (2) vs. Agincourt CI (0)
Location: @ Agincourt CI
4:15 PM
RH King Academy (1) vs. Cedarbrae CI (2)
Location: @ Cedarbrae CI
4:15 PM
West Hill CI (1) vs. Sir Oliver Mowat CI (2)
Location: @ Sir Oliver Mowat CI
3:30 PM

Girls Volleyball | North Region | Junior

Regional Quarter Final: Earl Haig SS (1) vs. Don Mills CI (2)
Location: @ Don Mills CI
4:15 PM

Girls Volleyball | East Region | Junior | Tier 1

Albert Campbell CI (1) vs. Agincourt CI (2)
Location: @ Agincourt CI
3:00 PM
RH King Academy (0) vs. Cedarbrae CI (2)
Location: @ Cedarbrae CI
3:00 PM
West Hill CI (1) vs. Wexford CSA (2)
Location: @ Wexford CSA
3:30 PM

Tuesday February 6, 2024

Girls Volleyball | East Region | Senior | Tier 2

Wexford CSA (2) vs. SATEC @ W A Porter CI (0)
Location: @ SATEC @ W A Porter CI
3:30 PM

Girls Volleyball | West Region | Senior | Tier 1

North Albion CI (0) vs. Silverthorn CI (2)  Revised
Location: @ Silverthorn CI
3:30 PM

Girls Volleyball | North Region | Junior

Regional Quarter Final: Lawrence Park CI (2) vs. John Polanyi CI (1)
Location: @ John Polanyi CI
3:30 PM

Girls Volleyball | North Region | Senior | Tier 2

Regional Quarter Final: George S Henry Academy (2) vs. CW Jefferys CI (1)
Location: @ CW Jefferys CI
3:30 PM

Girls Volleyball | North Region | Junior

Regional Quarter Final: Victoria Park CI (0) vs. York Mills CI (2)
Location: @ York Mills CI
3:30 PM

Wednesday February 7, 2024

Girls Volleyball | South Region | Junior | Tier 2

Danforth C & TI (2) vs. Leaside HS (0)
Location: @ Northern SS
3:00 PM

Girls Volleyball | South Region | Senior | Tier 1

Malvern CI (2) vs. Harbord CI (0)
Location: @ Harbord CI
4:15 PM
Monarch Park CI (2) vs. Riverdale CI (0)
Location: @ Riverdale CI
4:15 PM
North Toronto CI (2) vs. Leaside HS (0)
Location: @ North Toronto CI
3:30 PM

Girls Volleyball | West Region | Junior | Tier 2

Kipling CI (0) vs. Weston CI (2)
Location: @ Weston CI
3:00 PM

Girls Volleyball | South Region | Senior | Tier 2

Parkdale CI (2) vs. Central Toronto Academy (0)
Location: @ Central Toronto Academy
3:30 PM

Girls Volleyball | West Region | Senior | Tier 1

Richview CI (2) vs. Western Technical-Commercial School (0)
Location: @ Western Technical-Commercial School
3:30 PM

Girls Volleyball | North Region | Senior | Tier 1

Regional Semi Final (Best 3 of 5): Northview Heights SS (0) vs. Lawrence Park CI (3)
Location: @ Lawrence Park CI
3:00 PM
Regional Semi Final (Best 3 of 5): Sir John A Macdonald CI (0) vs. Earl Haig SS (3)
Location: @ Earl Haig SS
3:00 PM

Girls Volleyball | South Region | Junior | Tier 1

Malvern CI (2) vs. Harbord CI (0)
Location: @ Harbord CI
3:00 PM
Monarch Park CI (0) vs. Riverdale CI (2)
Location: @ Riverdale CI
3:00 PM
North Toronto CI (1) vs. Forest Hill CI (2)
Location: @ Forest Hill CI
3:30 PM

Girls Volleyball | East Region | Senior | Tier 2

Sir Wilfrid Laurier CI (2) vs. Woburn CI (1)
Location: @ Woburn CI
4:15 PM
Stephen Leacock CI (0) vs. Dr Norman Bethune CI (2)
Location: @ Dr Norman Bethune CI
4:15 PM
Wexford CSA (2) vs. Winston Churchill CI (0)
Location: @ Winston Churchill CI
4:15 PM

Girls Volleyball | East Region | Junior | Tier 2

Sir Wilfrid Laurier CI (2) vs. Woburn CI (0)
Location: @ Woburn CI
3:00 PM
Stephen Leacock CI (0) vs. Dr Norman Bethune CI (2)
Location: @ Dr Norman Bethune CI
3:00 PM
Wexford CSA (2) vs. Winston Churchill CI (1)
Location: @ Winston Churchill CI
3:00 PM

Girls Volleyball | West Region | Senior | Tier 2

Kipling CI (0) vs. Weston CI (2)
Location: @ Weston CI
4:15 PM
York Memorial CI (2) vs. Runnymede CI (1)
Location: @ Runnymede CI
4:15 PM

Girls Volleyball | West Region | Junior | Tier 2

West Humber CI (2) vs. North Albion CI (0)
Location: @ North Albion CI
3:00 PM
York Memorial CI (1) vs. Runnymede CI (2)
Location: @ Runnymede CI
3:00 PM

Girls Volleyball | North Region | Senior | Tier 2

Regional Semi Final: John Polanyi CI (1) vs. AY Jackson SS (2)
Location: @ AY Jackson SS
3:30 PM

Girls Volleyball | West Region | Senior | Tier 1

Etobicoke CI (2) vs. North Albion CI (0)
Location: @ North Albion CI
4:15 PM

Girls Volleyball | South Region | Senior | Tier 2

Danforth C & TI (1) vs. Northern SS (2)
Location: @ Northern SS
4:15 PM

Thursday February 8, 2024

Girls Volleyball | West Region | Junior | Tier 2

North Albion CI (0) vs. Lakeshore CI (2)
Location: @ Lakeshore CI
3:00 PM

Girls Volleyball | East Region | Junior | Tier 1

Quarterfinals: West Hill CI (0) vs. Agincourt CI (2)
Location: @ Agincourt CI
4:15 PM

Girls Volleyball | West Region | Senior | Tier 1

Ursula Franklin Academy (2) vs. Etobicoke SA (1)
Location: @ Etobicoke SA
3:30 PM

Girls Volleyball | East Region | Junior | Tier 2

David & Mary Thomson CI (2) vs. Woburn CI (1)
Location: @ Woburn CI
3:30 PM
Lester B Pearson CI (0) vs. Wexford CSA (2)
Location: @ Wexford CSA
3:30 PM

Girls Volleyball | West Region | Senior | Tier 2

West Humber CI (0) vs. Lakeshore CI (2)
Location: @ Lakeshore CI
4:15 PM

Girls Volleyball | North Region | Senior | Tier 2

Regional Semi Final: George S Henry Academy (1) vs. Don Mills CI (2)
Location: @ Don Mills CI
4:15 PM

Girls Volleyball | East Region | Senior | Tier 1

Quarterfinals: Agincourt CI (0) vs. RH King Academy (2)
Location: @ RH King Academy
4:15 PM
Quarterfinals: Birchmount Park CI (2) vs. Albert Campbell CI (0)
Location: @ Albert Campbell CI
3:30 PM
Quarterfinals: West Hill CI (2) vs. Cedarbrae CI (0)
Location: @ Cedarbrae CI
3:30 PM

Girls Volleyball | North Region | Junior

Regional Semi Final: Lawrence Park CI (2) vs. York Mills CI (1)
Location: @ York Mills CI
3:30 PM
Regional Semi Final: Sir John A Macdonald CI (0) vs. Don Mills CI (2)
Location: @ Don Mills CI
3:00 PM

Girls Volleyball | East Region | Junior | Tier 1

Quarterfinals: Albert Campbell CI (0) vs. Wexford CSA (2)
Location: @ Wexford CSA
4:15 PM
Quarterfinals: Birchmount Park CI (0) vs. RH King Academy (2)
Location: @ RH King Academy
3:00 PM

Friday February 9, 2024

Girls Volleyball | South Region | Junior | Tier 1

North Division Play-In Game: Oakwood CI (0) vs. Forest Hill CI (2)
Location: @ Forest Hill CI
3:30 PM

Monday February 12, 2024

Girls Volleyball | West Region | Senior | Tier 1

1/4 Final: North Albion CI (0) vs. Humberside CI (2)
Location: @ Humberside CI
3:30 PM

Girls Volleyball | East Region | Junior | Tier 2

Lester B Pearson CI (0) vs. David & Mary Thomson CI (2)
Location: @ David & Mary Thomson CI
3:30 PM

Girls Volleyball | West Region | Senior | Tier 1

1/4 Final: Etobicoke CI (2) vs. Ursula Franklin Academy (1)
Location: @ Ursula Franklin Academy
3:30 PM

Girls Volleyball | South Region | Junior | Tier 1

Tier 1 Regional Quarterfinals: Monarch Park CI (0) vs. Northern SS (2)
Location: @ Northern SS
3:00 PM
Tier 1 Regional Quarterfinals: Harbord CI (0) vs. East York CI (2)
Location: @ East York CI
2:30 PM
Tier 1 Regional Quarterfinals: Forest Hill CI (0) vs. Malvern CI (2)
Location: @ Malvern CI
3:00 PM

Girls Volleyball | South Region | Senior | Tier 1

Tier 1 Regional Quarterfinals: North Toronto CI (2) vs. Riverdale CI (0)
Location: @ Riverdale CI
4:15 PM
Tier 1 Regional Quarterfinals: Central Toronto Academy (0) vs. Northern SS (2)
Location: @ Northern SS
4:15 PM

Girls Volleyball | West Region | Senior | Tier 1

1/4 Final: Western Technical-Commercial School (0) vs. Silverthorn CI (2)
Location: @ Silverthorn CI
3:30 PM

Girls Volleyball | South Region | Senior | Tier 1

Tier 1 Regional Quarterfinals: Monarch Park CI (0) vs. East York CI (2)
Location: @ East York CI
3:45 PM

Girls Volleyball | South Region | Senior | Tier 2

Northern SS (0) vs. Rosedale Heights SA (2)
Location: @ Rosedale Heights SA
4:15 PM

Girls Volleyball | East Region | Junior | Tier 2

Woburn CI (2) vs. Winston Churchill CI (0)
Location: @ Winston Churchill CI
3:30 PM

Girls Volleyball | West Region | Senior | Tier 1

1/4 Final: Martingrove CI (0) vs. Richview CI (2)
Location: @ Richview CI
3:30 PM

Girls Volleyball | East Region | Junior | Tier 2

Wexford CSA (0) vs. Sir Wilfrid Laurier CI (2)
Location: @ Sir Wilfrid Laurier CI
3:30 PM
Stephen Leacock CI (2) vs. SATEC @ W A Porter CI (0)
Location: @ SATEC @ W A Porter CI
3:30 PM

Girls Volleyball | South Region | Senior | Tier 2

Parkdale CI (0) vs. Central Technical School (2)
Location: @ Central Technical School
3:30 PM

Girls Volleyball | South Region | Junior | Tier 1

Tier 1 Regional Quarterfinals: Riverdale CI (2) vs. North Toronto CI (0)
Location: @ North Toronto CI
3:00 PM

Girls Volleyball | South Region | Senior | Tier 1

Tier 1 Regional Quarterfinals: Leaside HS (1) vs. Malvern CI (2)
Location: @ Malvern CI
4:15 PM

Girls Volleyball | South Region | Junior | Tier 2

Leaside HS (2) vs. Rosedale Heights SA (1)
Location: @ Rosedale Heights SA
3:00 PM

Tuesday February 13, 2024

Girls Volleyball | East Region | Junior | Tier 1

Semi-Finals: Agincourt CI (0) vs. Cedarbrae CI (2)
Location: @ Cedarbrae CI
3:30 PM

Girls Volleyball | West Region | Junior | Tier 2

1/4 Final: North Albion CI (0) vs. Western Technical-Commercial School (2)
Location: @ Western Technical-Commercial School
3:30 PM

Girls Volleyball | North Region | Junior

Regional Final: Lawrence Park CI (0) vs. Don Mills CI (2)
Location: @ Don Mills CI
3:30 PM

Girls Volleyball | West Region | Junior | Tier 2

1/4 Final: Etobicoke SA (0) vs. Lakeshore CI (2)
Location: @ Lakeshore CI
3:30 PM

Girls Volleyball | North Region | Senior | Tier 2

Regional Final: Don Mills CI (2) vs. AY Jackson SS (1)
Location: @ AY Jackson SS
3:30 PM

Girls Volleyball | West Region | Senior | Tier 2

1/4 Final: York Memorial CI (2) vs. West Humber CI (0)
Location: @ West Humber CI
3:30 PM

Girls Volleyball | West Region | Junior | Tier 2

1/4 Final: West Humber CI (2) vs. Thistletown CI (0)  Revised
Location: @ Thistletown CI
4:15 PM
1/4 Final: Weston CI (2) vs. Runnymede CI (1)
Location: @ Runnymede CI
3:30 PM

Girls Volleyball | East Region | Senior | Tier 1

Semi-Finals (3 out of 5 sets): West Hill CI (0) vs. Sir Oliver Mowat CI (3)
Location: @ Sir Oliver Mowat CI
3:00 PM

Girls Volleyball | West Region | Senior | Tier 2

1/4 Final: Ursula Franklin Academy (2) vs. Thistletown CI (1)  Revised
Location: @ Thistletown CI
3:00 PM

Wednesday February 14, 2024

Girls Volleyball | East Region | Senior | Tier 1

Semi-Finals (3 out of 5 sets): Birchmount Park CI (3) vs. RH King Academy (0)
Location: @ RH King Academy
3:15 PM

Girls Volleyball | East Region | Junior | Tier 2

Woburn CI (2) vs. Wexford CSA (0)
Location: @ Wexford CSA
3:30 PM
Stephen Leacock CI (0) vs. Lester B Pearson CI (2)
Location: @ Lester B Pearson CI
3:00 PM
Sir Wilfrid Laurier CI (2) vs. Dr Norman Bethune CI (1)
Location: @ Dr Norman Bethune CI
3:00 PM
SATEC @ W A Porter CI (0) vs. David & Mary Thomson CI (2)
Location: @ David & Mary Thomson CI
3:00 PM

Girls Volleyball | East Region | Senior | Tier 2

Winston Churchill CI (0) vs. L'Amoreaux CI (2)
Location: @ L'Amoreaux CI
3:30 PM
Stephen Leacock CI (0) vs. Lester B Pearson CI (2)
Location: @ Lester B Pearson CI
4:15 PM
Sir Wilfrid Laurier CI (1) vs. Dr Norman Bethune CI (2)
Location: @ Dr Norman Bethune CI
4:15 PM

Girls Volleyball | South Region | Junior | Tier 1

Tier 1 Regional Semi-Finals: Riverdale CI (0) vs. Northern SS (2)
Location: @ Northern SS
2:15 PM
Tier 1 Regional Semi-Finals: East York CI (1) vs. Malvern CI (2)
Location: @ Forest Hill CI
2:15 PM

Girls Volleyball | North Region | Senior | Tier 1

Regional Final (Best 3 of 5): Lawrence Park CI (3) vs. Earl Haig SS (1)
Location: @ Earl Haig SS
3:00 PM

Girls Volleyball | West Region | Senior | Tier 1

Semi-Final: Silverthorn CI (1) vs. Richview CI (3)
Location: @ Richview CI
3:30 PM

Girls Volleyball | South Region | Senior | Tier 2

Rosedale Heights SA (2) vs. Danforth C & TI (0)
Location: @ Danforth C & TI
4:15 PM

Girls Volleyball | West Region | Junior | Tier 1

Semi-Final: Ursula Franklin Academy (0) vs. Richview CI (2)  Revised
Location: @ Richview CI
2:00 PM
Semi-Final: Silverthorn CI (0) vs. Humberside CI (2)  Revised
Location: @ Humberside CI
2:30 PM

Girls Volleyball | South Region | Senior | Tier 1

Tier 1 Regional Semi-Finals: North Toronto CI (3) vs. Northern SS (1)
Location: @ Northern SS
3:30 PM
Tier 1 Regional Semi-Finals: East York CI (2) vs. Malvern CI (3)
Location: @ Forest Hill CI
3:30 PM

Girls Volleyball | South Region | Junior | Tier 2

Rosedale Heights SA (2) vs. Danforth C & TI (1)
Location: @ Danforth C & TI
3:00 PM
Central Technical School (2) vs. Jarvis CI (0)
Location: @ Jarvis CI
3:00 PM

Girls Volleyball | East Region | Senior | Tier 2

SATEC @ W A Porter CI (0) vs. David & Mary Thomson CI (2)
Location: @ David & Mary Thomson CI
4:15 PM

Girls Volleyball | South Region | Senior | Tier 2

Northern SS (2) vs. Kapapamahchakwew (Sec) - Wandering Spirit School (0)
Location: @ Kapapamahchakwew (Sec) - Wandering Spirit School
3:30 PM
Central Technical School (2) vs. Jarvis CI (1)
Location: @ Jarvis CI
4:15 PM

Girls Volleyball | West Region | Senior | Tier 1

Semi-Final: Etobicoke CI (0) vs. Humberside CI (3)  Revised
Location: @ Humberside CI
3:45 PM

Girls Volleyball | East Region | Junior | Tier 1

Semi-Finals: Wexford CSA (0) vs. RH King Academy (2)
Location: @ RH King Academy
2:00 PM

Thursday February 15, 2024

Girls Volleyball | West Region | Junior | Tier 1

Final : Richview CI (1) vs. Humberside CI (2)
Location: @ Etobicoke CI
2:00 PM

Girls Volleyball | South Region | Senior | Tier 1

Tier 1 Regional Finals: Malvern CI vs. North Toronto CI
Location: @ North Toronto CI
3:30 PM

Girls Volleyball | East Region | Junior | Tier 1

Tier 1 Regional Championship: RH King Academy vs. Cedarbrae CI
Location: @ Sir Oliver Mowat A
2:00 PM

Girls Volleyball | South Region | Senior | Tier 2

Parkdale CI (1) vs. Bloor CI (2)
Location: @ Central Technical School
3:30 PM

Girls Volleyball | West Region | Senior | Tier 1

Final : Richview CI (3) vs. Humberside CI (0)
Location: @ Etobicoke CI
3:30 PM

Girls Volleyball | South Region | Junior | Tier 1

Tier 1 Regional Finals: Northern SS vs. Malvern CI
Location: @ North Toronto CI
2:15 PM

Girls Volleyball | East Region | Senior | Tier 1

Tier 1 Regional Championship: Birchmount Park CI vs. Sir Oliver Mowat CI
Location: @ Sir Oliver Mowat CI
3:15 PM

Tuesday February 20, 2024

Girls Volleyball | City Championships Region | Junior/1A/2A/3A City Championships

Senior Girls 3A Semi-Final: Lawrence Park CI vs. RH King Academy
Location: @ RH King
3:30 PM

Girls Volleyball | West Region | Senior | Tier 2

Semi-Final: York Memorial CI (0) vs. Weston CI (2)
Location: @ Weston CI
3:30 PM
Semi-Final: Ursula Franklin Academy (0) vs. Lakeshore CI (2)  Revised
Location: @ Lakeshore CI
4:15 PM

Girls Volleyball | South Region | Junior | Tier 2

Tier 2 Regional Quarterfinals: Marc Garneau CI (0) vs. Central Toronto Academy (2)
Location: @ Central Toronto Academy
3:00 PM
Tier 2 Regional Quarterfinals: Rosedale Heights SA (2) vs. Bloor CI (0)
Location: @ Bloor CI
3:00 PM
Tier 2 Regional Quarterfinals: Central Technical School (0) vs. Danforth C & TI (2)
Location: @ Danforth C & TI
3:00 PM

Girls Volleyball | City Championships Region | Junior/1A/2A/3A City Championships

Junior Girls Semi-Final: Northern SS vs. Humberside CI
Location: @ Don Mills CI
2:30 PM
Senior Girls 2A Semi-Final: Silverthorn CI vs. Harbord CI
Location: @ Harbord CI
3:00 PM

Girls Volleyball | South Region | Senior | Tier 2

Tier 2 Regional Quarterfinals: Jarvis CI vs. Marc Garneau CI
Location: @ Central Toronto Academy
4:15 PM
Tier 2 Regional Quarterfinals: Northern SS vs. Central Technical School
Location: @ Danforth C & TI
4:15 PM
Tier 2 Regional Quarterfinals: Danforth C & TI vs. Parkdale CI
Location: @ Parkdale CI
3:00 PM

Girls Volleyball | South Region | Junior | Tier 2

Tier 2 Regional Quarterfinals: Jarvis CI (0) vs. Leaside HS (2)
Location: @ Parkdale CI
4:15 PM

Girls Volleyball | South Region | Senior | Tier 2

Tier 2 Regional Quarterfinals: Bloor CI vs. Rosedale Heights SA
Location: @ Central Technical School
4:15 PM

Girls Volleyball | West Region | Junior | Tier 2

Semi-Final: Weston CI (2) vs. Lakeshore CI (0)  Revised
Location: @ Lakeshore CI
3:00 PM
Semi-Final: West Humber CI (1) vs. Western Technical-Commercial School (2)
Location: @ Western Technical-Commercial School
3:30 PM

Girls Volleyball | City Championships Region | Junior/1A/2A/3A City Championships

Senior Girls 3A Semi-Final: Malvern CI vs. Richview CI
Location: @ RH King
1:30 PM

Wednesday February 21, 2024

Girls Volleyball | South Region | Senior | Tier 2

Tier 2 Semi Finals: T.B.A vs. T.B.A 4:15 PM
Tier 2 Semi Finals: T.B.A vs. T.B.A 4:15 PM

Girls Volleyball | South Region | Junior | Tier 2

Tier 2 Regional Semi-Finals: Rosedale Heights SA vs. Leaside HS
Location: @ Leaside HS
3:00 PM
Tier 2 Regional Semi-Finals: Danforth C & TI vs. Central Toronto Academy
Location: @ Central Toronto Academy
3:30 PM

Thursday February 22, 2024

Girls Volleyball | City Championships Region | Junior/1A/2A/3A City Championships

Senior Girls 3A City Championship Final: T.B.A vs. T.B.A
Location: @ Centennial College – Progress Campus
3:00 PM
Junior Girls City Championship Final: T.B.A vs. T.B.A
Location: @ Centennial College – Progress Campus
9:00 AM

Girls Volleyball | South Region | Junior | Tier 2

Tier 2 Regional Finals: T.B.A vs. T.B.A 3:00 PM

Girls Volleyball | City Championships Region | Junior/1A/2A/3A City Championships

Senior Girls 2A City Championship Final: T.B.A vs. Sir Oliver Mowat CI
Location: @ Centennial College – Progress Campus
1:00 PM

Girls Volleyball | South Region | Senior | Tier 2

Tier 2 Regional Finals: T.B.A vs. T.B.A 4:15 PM

Girls Volleyball | West Region | Junior | Tier 2

Final : Weston CI vs. Western Technical-Commercial School
Location: @ Lakeshore CI
2:00 PM

Girls Volleyball | West Region | Senior | Tier 2

Final : Weston CI vs. Lakeshore CI
Location: @ Lakeshore CI
3:30 PM

Girls Volleyball | East Region | Junior | Tier 2

Tier 2 Regional Quarterfinals: Woburn CI vs. Wexford CSA
Location: @ L'Amoreaux CI
3:00 PM

Girls Volleyball | City Championships Region | Junior/1A/2A/3A City Championships

Senior Girls 1A City Championship Final : Ursula Franklin Academy vs. Oakwood CI
Location: @ Centennial College – Progress Campus
11:00 AM

Girls Volleyball | East Region | Senior | Tier 2

Tier 2 Regional Quarterfinals: David & Mary Thomson CI vs. Dr Norman Bethune CI
Location: @ Dr Norman Bethune CI
4:15 PM
Tier 2 Regional Quarterfinals: Lester B Pearson CI vs. L'Amoreaux CI
Location: @ L'Amoreaux CI
4:15 PM
Tier 2 Regional Quarterfinals: Stephen Leacock CI vs. Wexford CSA
Location: @ Wexford CSA
3:00 PM
Tier 2 Regional Quarterfinals: Winston Churchill CI vs. Sir Wilfrid Laurier CI
Location: @ Sir Wilfrid Laurier CI
4:15 PM

Girls Volleyball | East Region | Junior | Tier 2

Tier 2 Regional Quarterfinals: David & Mary Thomson CI vs. Winston Churchill CI
Location: @ Dr Norman Bethune CI
3:00 PM
Tier 2 Regional Quarterfinals: Dr Norman Bethune CI vs. Stephen Leacock CI
Location: @ Wexford CSA
4:15 PM
Tier 2 Regional Quarterfinals: Lester B Pearson CI vs. Sir Wilfrid Laurier CI
Location: @ Sir Wilfrid Laurier CI
3:00 PM

Tuesday February 27, 2024

Girls Volleyball | East Region | Junior | Tier 2

Tier 2 Regional Semifinals: T.B.A vs. T.B.A 3:30 PM

Girls Volleyball | East Region | Senior | Tier 2

Tier 2 Regional Semifinals: T.B.A vs. T.B.A 3:30 PM
Tier 2 Regional Semifinals: T.B.A vs. T.B.A 3:30 PM

Thursday February 29, 2024

Girls Volleyball | East Region | Senior | Tier 2

Tier 2 Regional Championships: T.B.A vs. T.B.A 3:30 PM
Tier 2 Regional Championships: T.B.A vs. T.B.A 3:30 PM

Girls Volleyball | East Region | Junior | Tier 2

Tier 2 Regional Championships: T.B.A vs. T.B.A 3:30 PM